Otwarcie kompleksu Boisk-Orlik 2012 w Rąbinie

08 listopad 2011, 11:27 (wiek: 7 lat) Autor:  Bogdan Michaliszyn

W sobotę 29 października 2011 r. został oddany do użytku kompleks nowoczesnych i bezpiecznych boisk. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych Wójt Gminy P. Krzysztof Majewski, przewodniczący Rady Gminy p. Mirosław Woźniak. W otwarciu udział wzięli także kierownik biura ds. sportu Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego p. Stefan Pawlak i wice starosta powiatu świdwińskiego p. Roman Kozubek.

Pięknie usytuowany kompleks boisk stanie się oazą pasjonatów i animatorów sportu różnych dyscyplin.

Władze Gminy mają nadzieję, że w jeszcze większym stopniu pomoże rozwijać zainteresowania sportowe dzieci i młodzieży Gminy. Po zakończeniu części oficjalnej przyszła kolej na rywalizacje sportowe. Na nowym boisku zostały rozegrane mecze piłki nożnej w różnych grupach wiekowych. Wójt Gminy Rąbino Krzysztof Majewski jest dumny z nowoczesnego kompleksu, którego jest gospodarzem. Trudno się dziwić. Duże boiska, pokryte nowoczesną nawierzchnią to kolejna oddana inwestycja. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku oddano do użytku podobny kompleks przy Zespole Szkół.

Na budowę „Orlika” w Rąbinie złożyły się środki z budżetu Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie i Urzędu Gminy.

Mamy nadzieję, że takie warunki uprawiania sportu, jakie nigdy wcześniej nie były osiągalne, przyczynią się do rozwoju fizycznego i aktywnego spędzania czasu wolnego mieszkańców naszej gminy. Pragniemy nadmienić, że kompleks jest dostępny dla wszystkich chętnych po wcześniejszym zgłoszeniu do opiekuna obiektu.