KONDOLENCJE

08 listopad 2019, 13:06 (wiek: 271 dni)

      Dziś z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci wielkiego człowieka, Posła Stefana Strzałkowskiego. Przyjaciela Gminy Rąbino, który wspólnie z nami dążył do stworzenia lepszego jutra. Stefan Strzałkowski był człowiekiem, który żył ponad podziałami, walczył o ludzi i sprawy, w które wierzył. Poświęcał czas i zdrowie, które człowiek ma najcenniejsze, dla ludzi nie bacząc na to, ile trudu będzie go to kosztowało. Walczył nie dla siebie, ale dla społeczeństwa. Szczery, wesoły człowiek, z ogromnym dystansem do siebie, kochający i szanujący ludzi, co dawało się odczuć przy każdym spotkaniu. Nie pozostawiał spraw nierozwiązanych, a ludzi bez pomocy. Zawsze miał mnóstwo pomysłów w głowie i planów, których już nie zdąży zrealizować. Pozostawił nas w smutku i zadumie, ale też zdążył pokazać Nam jak należy żyć i jakim człowiekiem być dla innych. Stefan Strzałkowski nauczył nas, że najważniejszy jest człowiek i to o ludzi należy dbać, ponad podziałami i pomimo wszystko. Dawał siłę do działania i motywację do tego, aby się nie poddawać i wiarę w to, że zawsze znajdzie się sposób, żeby rozwiązać problem, a przynajmniej, że zawsze warto się o to starać.

      Panie Pośle będziemy kontynuować zadania, które sobie wspólnie postawiliśmy i walczyć o lepsze jutro, już bez Pana, ale z pamięcią o tym, czego się od Pana nauczyliśmy. Wiemy, że będzie Pan czuwał nad nami z tego lepszego świata.

    Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Łączymy się w bólu, tym bardziej że rodzina Pana Posła, była obecna z Nim przy każdym spotkaniu i wspierała go w walce o lepsze jutro.