"Bezpieczne Ferie 2018"

12 styczeń 2018, 15:50 (wiek: 341 dni)

Dla dzieci i młodzieży szkolnej ferie są wspaniałym czasem relaksu i odpoczynku od zajęć szkolnych i nauki. Dla wielu służb i instytucji to czas wzmożonego działania.

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdwinie jak co roku nawiązał współpracę z miejscową Policją oraz Strażą Pożarną rozpoczynając akcje pod hasłem ,,Bezpieczne Ferie 2018’’.

Zagwarantowanie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, upowszechnianie wśród nich wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń należy do zadań wszystkich osób zajmujących się opieką i wychowaniem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do rodziców, opiekunów, organizatorów wypoczynku oraz instytucji czuwających nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży o rozsądek , rozwagę i odpowiedzialność. Niech radosny i bezpieczny wypoczynek w okresie ferii dostarczy wspaniałych, niezapomnianych i pozytywnych wrażeń, tak by  uczniowie jak najlepiej wypoczęli i zdrowi wrócili do swoich szkolnych obowiązków.

W związku ze szczytem zachorowań w okresie zimowym na grypę i przeziębienia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdwinie przypomina również o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też o prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem.

,,Grypa jest chorobą zakaźną, której można skutecznie zapobiec wykonując co sezonowe szczepienie ochronne. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Komitetu Doradczego do spraw Szczepień Ochronnych (ACIP) zaszczepić powinny się wszystkie chętne osoby. Lekceważenie grypy od wielu sezonów epidemicznych w Polsce przyczynia się do spadku wyszczepialności, która w sezonie 2016/2017 osiągnęła bardzo niski poziom kilku procent. W sezonie epidemicznym 2016/2017 zarejestrowano ponad 4 min zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, około 17 tys. hospitalizacji i 140 zgonów z powodu powikłań pogrypowych, w różnym przedziale wieku’’

Zachęcamy Państwa do zapoznania się i skorzystania z materiałów umieszczonych poniżej:

Opracowała:
Marcelina Kieruzel
Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
Tel. 94 365 26 84 wew. 15

e-mail: psse.swidwin@pis.gov.pl
<xml></xml>