III Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Rąbino

15 luty 2017, 10:40 (wiek: 1 lat)

<xml></xml>W dniu 05.02.2017r w hali sportowej Zespołu Szkół  w Rąbinie odbyła się trzecia edycja turnieju szachowego o Puchar Wójta Gminy Rąbino. Oficjalnego otwarcia i uroczystego wręczenia nagród, dokonał Pan Krzysztof Majewski Wójt Gminy Rąbino.

Pomimo trudnych warunków drogowych /gołoledź/, do Rąbina przyjechało 62 zawodników z trzech województw: Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Pomorskiego.  Pierwsze miejsce w turnieju open, zajał Twarogiel Tadeusz z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce w tej doborowej obsadzie zajął młody dwunastoletni zawodnik z Hetmana Koszalin Łuczak Filip, trzecie miejsce wywalczył Peter Rafał z Łobza. Pierwsze miejsce w kategorii junior zajął Wittych Maciej z Koszalina, drugie miejsce zajął Lampa Szymon z Kołobrzegu, trzecie miejsce zajął Lubasiński Wojciech z Połczyna-Zdroju.  Puchar dla najlepszego zawodnika z Gminy Rąbino, wywalczył Pan Łukasz Karczewski z Kłodzina. Nagrodą Fair-play, wyróżniony został Dudek Kuba z Gościna.

Organizatorzy turnieju, pracownicy kultury w Rąbinie, Pani Ela, Pani Ania, Pani Ala, Pani Teresa, Pan Bogdan i Pan Andrzej, włożyli dużo serca w przygotowaniu zawodów, nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali członkowie klubu „Caissa” w Połczynie-Zdroju.

Uczestnicy zawodów mieli do dyspozycji dobrze zaopatrzony barek kawowy, wszystkim bardzo smakowała  grochówka podana przez Panią Ele. Uczestnicy zawodów wywieźli miłe wrażenia z gościnnego Rąbina.

Sponsorem strategicznym imprezy jest Gmina Rąbino oraz Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Do zobaczenia za rok!
Wiesław Bućko